Balanční SLEPIČKA

Dřevěná balanční SLEPIČKA s barevnými ďolíky, barevnými kolíčky, sundavacím hřebínkem, nožičkou - kuřátkem a bílými vajíčky.

DODÁNí do VELIKONOC (2 ks)
Kód: 648
990 Kč
Kategorie: VELIKONOCE

Sada obsahuje:

  • balanční slepičku, s barevnými ďolíky a vyznačeným křidýlkem
  • nasazovací hřebínek
  • nasazovací nožičku, která má zespodu kuřátko - to lze zapichovat do ďolíku v místě křídla
  • 4 vajíčka na balancování
  • 12 kolíčků
  • lněný pytlíček

 

Dřevěná slepička má rozměry - šířka 20 cm a výška 20 cm a tloušťka je 2 cm, pěkný kus bukového dřeva. Celá sada je ručně malována barvami s atestem na dětskou hračku.

 

Chtěla jsem využít každou část slepičky na maximum. Co vše tedy umí?

  • Balancovat s vajíčky - být vkládačkou kolíčků (a také vajíčka a buttonku) - stát na nožičce - nechat si sundat či nandat hřebínek.

Slepičkavyznačené křidýlko a vyhloubené okolí ďolíků. Ďolíky na kolíčky mají vybarvené kolečko kolem - do deseti barevných odstínů - odstupňováno na světlé a tmavé tóny, aby děti mohly trénovat rozlišování barev i na světlé a tmavé. Barevné kolíčky děti vkládají do stejně barevných ďolíku, které krásně lemují křidýlko slepičky.

Slepička může buď stát na nasazovací nožičce nebo balancovat s vajíčky na zádech, když slepička balancuje nožičku lze využít, tak že ji vložíme do křidýlka slepičky a ukáže se nám kuřátko malované na spodní straně nožky. Také červený hřebínek má slepička nasazovací.

Děti kolíčkováním, balancováním slepičky a jejím sestavením skvěle procvičí jemnou motoriku. Přiřazováním barevných kolíčků děti procvičují barvy a navíc i barevné odstíny - světlé a tmavé tóny.

 

Sadu nabízíme v malované variantě s barevnými kolíčky. 

 

Hračka je určena primárně dětem starším 3 let. Mladší děti kvůli malým částem - kolíčkům si mohou hrát pouze pod dozorem dospělé osoby. 

Zpět do obchodu